Başarılı müşteri hizmetleri yönetimi için 5 Altın Kural

11 Şubat 2018 By

Başarılı müşteri hizmetleri yönetimi için 5 Altın Kural:

Kuaför ve Güzellik Merkezleri Yönetimi

1.Teknolojiyi kullanın.

Teknolojideki yenilikler ile birlikte uygulamalar artık bir çok küçük işletme için bile erişilebilir maliyetlerle sunulmakta. Eskiden sadece uluslararası şirketlerin sunduğu avantajları artık küçük işletmeler de sunabiliyor.
Örneğin Salon Yönetim Sistemleri işletmelere satışları ve harcamalarını rahatlıkla izlemeyi sağlıyor. Böyle bir sistemden alınan raporlar ile müşterilerin tercihleri rahatlıkla anlaşılabilir başka neler satın alabilecekleri önceden tahmin edilebilir. Şirketler bu değerli bilgiler ile kişiye özel pazarlama aktiviteleri (e posta, sms vs) yapabilir.

2.Müşterinizle konuşun.

Pek çok işletme, büyümek ve gelişmek için hangi alana odaklanması gerektiğini bilmiyor. Müşterileriyle “konuşan”, müşterilerinin önerilerini dikkate alan, fikirlerini söylemeleri için onlara kanal sunan bir işletme için en çok verim sağlayacak değişikliklerin neler olduğunu kolaylıkla belirleyebilir.
Müşteriler, fikirlerinin sorulmasını severler çünkü bu yaklaşım onların düşünce ve deneyimlerinin işletme için değerli olduğu anlamına gelir. Müşterilerinize fikirlerini sorarken onlarla ilgili konuları kişiye özel epostalar aracılığıyla yapmaya dikkat edin. Sonraki adım ise aldığınız geribildirim ve cevaplarla ne yapmanız gerektiğini bilmek.
Sorularınızla birlikte ilettiğiniz talepleriniz müşterinizin en son yapmış olduğu alışveriş tecrübesi, ürün veya kişisel ilgi alanları ile ilgili olmalı. Fikirlerine değer verildiğini gören müşteri kendini iyi hissedecek hem de firma müşterinden öğrenecek.

3.İşinizin başında olun.

Çalışanların arkasına saklanma eğiliminden kaçının. Müşteriler, şikayet ve istekleri için yöneticilere ulaşma imkanları olmasını ister ve severler. Fiziki olarak işletmenizde bulunuyor olmanız, işletmenizi önemsediğiniz ve müşterilerinizin deneyimlerine önem verdiğiniz anlamına gelir. İşletmenizin günlük operasyonlarına ve süreçlerine katılmalısınız; hem çalışanlarınızın hem de müşterilerinizin iyiliği için. Gözden ırak olmanız, ilgisizlik olarak yorumlanır.

4.Doğru insanları işe alın.

Güzellik sektöründe çalışan personelin değişme oranı yüksektir. İşletmeler, personel işe alımı sırasında özenli davranmazsa çalışan istekli bir personel bulmak zorlaşır. Personel sürekli değiştiği için çalışanların işletmenin işleyişini çok iyi tanıması da beklenemez.
İşletmenizle temasa geçen bir kişi, çalışanlarınızın ürünlere, hizmetlere ve ilişkilere özen gösterdiğini görmeliler. Tek bir kişinin kötü davranışı, tüm işletmenin itibarını etkiler. Çalışanlarınıza iyi maaşlar verin ve onlara saygı gösterin ki onlar da size ve işletmenizi başarıya taşısınlar. Çalışanlarınıza, müşterilerinize gösterdiğiniz özeni gösterin, onlara ihtiyacınız var; özellikle de hizmetlerine. Mutlu personel, mutlu müşteriler yaratır.

5.Hatalarınızı hemen telafi edin.

Tüm müşterileriniz işletmenizden mutlu ayrılmalı. Siz veya çalışanınız bir hata yapsa bile yine de müşteri ayrılmadan önce hata düzeltilmeli ve müşteri tatmin edilmeli.
Bir çok tüketici sadece şikayetlerini sunabilecekleri bir kişiyi görmek ister, o kadar. Müşterinizi sabırla dinleyin ve samimiyetle özür dileyin.
Küçük işletmeler sundukları “değerlerle” kazanacaklar. Müşterilerinize ve çalışanlarınıza, size davranılmasını istediğiniz gibi davranın ve tedarikçilerinizle ilişkilerinizi iyi tutun. Mutlu çalışanlar beklentinizin ötesinde müşteri hizmeti sunmaya gayret edecekler.

Kuaför ve Güzellik Merkezi Programı  http://t1yazilim.com/